Politica
Președintele PNL Teleorman- ,,Doar dezvoltarea este soluția și doar împreună putem face schimbarea pe care Teleormanul o merită”
În prezent, Teleormanul ocupă ultimul loc din România în ceea ce privește nivelul salariului mediu, menționează Daniel Constantin, președintele PNL Teleorman, într-o postare pe Facebook:
„Este o problemă care necesită atenție urgentă, pentru că județul nostru are potențial, iar locuitorii merită o viață mai bună.
Avem de lucrat la atragerea investitorilor. Doar 0.1% din valoarea investițiilor străine la nivel național ajunge în Teleorman.
Avem nevoie de măsuri pentru a revitaliza economia locală, pentru a atrage investiții și pentru a crea în județ locuri de muncă bine plătite.
Infrastructura, educația și promovarea antreprenoriatului sunt doar câteva dintre domeniile în care trebuie să ne concentrăm eforturile, atât noi, cât și colegii din coaliție.
Doar dezvoltarea este soluția și doar împreună putem face schimbarea pe care Teleormanul o merită”.
Politica
Primăria Nanov, rampă de lansare pentru noi funcționari publici
Marius Stancu ales în unanimitate de voturi secretar general al PNL Teleorman (mai mult…)
Politica
Senatorii și deputații vor plăti absențele nemotivate – 940 lei pe zi – AUR solicită eliminarea prezenței on-line
Astăzi, Parlamentul a adoptat o inițiativă nemaiîntâlnită, respectiv majorarea de 5 ori a sancțiunilor pentru absențele nemotivate ale deputaților și senatorilor. (mai mult…)
Politica
12 candidați intră în lupta pentru funcția de președinte al României
Din cei 30 care și-au depus candidaturile pentru funcția de președinte, BEC a validat doar 12 pretendenți la România. (mai mult…)
-
accidento săptămână agoTânăr de 25 de ani a murit după accidentul de pe centura Alexandriei
-
Actualitate3 săptămâni agoLecții fără granițe pentru părinții din Videle
-
Actualitate5 zile agoBani din PNRR pentru 11 localități din Teleorman
-
Uncategorized4 săptămâni agoLa Talpa, proiectele continuă!
-
Actualitate3 săptămâni agoScandal în Vedea: și-a agresat nora și cuscra
-
Social3 săptămâni agoAsfalt proaspăt pe DN 51, în Teleorman
-
Actualitateo săptămână agoAutostrada București–Alexandria a primit acordul de mediu
-
accident3 săptămâni agoClipe de groază pe DN5. Microbuz plin cu oameni, răsturnat la Plopșoru
