Actualitate
Bani de la Ministerul Dezvoltării pentru cinci localități din Teleorman
💰 Vești bune pentru județul Teleorman. Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației a decontat sume pentru mai multe lucrări realizate prin programe naționale.
🏗️ La nivel local, fondurile au ajuns în cinci comune:
- Drăcșenei – lucrări de consolidare (385.026 lei)
- Zâmbreasca – consolidare clădiri (1,37 mil. lei)
- Lisa – investiții în unități de învățământ (432.405 lei)
- Călinești – locuințe sociale (1,22 mil. lei)
- Drăgănești de Vede – lucrări finanțate prin PNRR (peste 280.000 lei)
📊 La nivel național, au fost decontate peste 146 milioane de lei pentru 100 de investiții, ce vizează consolidări, reabilitări termice, termoficare și locuințe sociale.