Actualitate

Bani de la Ministerul Dezvoltării pentru cinci localități din Teleorman

Published

on

💰 Vești bune pentru județul Teleorman. Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației a decontat sume pentru mai multe lucrări realizate prin programe naționale.

🏗️ La nivel local, fondurile au ajuns în cinci comune:

  • Drăcșenei – lucrări de consolidare (385.026 lei)
  • Zâmbreasca – consolidare clădiri (1,37 mil. lei)
  • Lisa – investiții în unități de învățământ (432.405 lei)
  • Călinești – locuințe sociale (1,22 mil. lei)
  • Drăgănești de Vede – lucrări finanțate prin PNRR (peste 280.000 lei)

📊 La nivel național, au fost decontate peste 146 milioane de lei pentru 100 de investiții, ce vizează consolidări, reabilitări termice, termoficare și locuințe sociale.

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Cele mai citite

Exit mobile version