Două egaluri în Liga a III-a

Echipele de fotbal teleormănene din Liga a III-a au reușit două remize împotriva celor de la Craiova, în etapa din acest week-end. Sporting Roșiori a remizat în deplasare, în Parcul Romanescu, împotriva celor de la Universitatea II Craiova, satelitul formației de primă ligă.

Scorul a fost 2-2, după ce Roman a deschis scorul pentru Sporting, în secunda 50. Apoi doi jucători de la echipa mare a Craiovei, Jovan Markovic și Fausto Rossi, au marcat până la pauză. Brînceanu a stabilit scorul final în minutul 50. De remarcat că antrenorul roșiorenilor, Florin Șoavă, s-a reîntors pe terenul unde, în tricoul celor de la Extensiv Craiova, a debutat în fotbalul mare.

La Turnu Măgurele, Turris Oltul a remizat cu Craiova lui Mititelu, scor 1-1, Balgiu egalând în minutul 84 din lovitură de pedeapsă. Alte rezultate de ieri:

Unirea Bascov – Viitorul Domnești 3-1

Flacăra Horezu – Atletic Bradu 3-0

În clasament, pe prima poziție se află Turris Oltul cu 11 puncte, însă la egalitate cu Astra II iurgiu, Unirea Bascov și Flacăra Horezu. CSM Alexandria este pe locul 8 cu 8 puncte, în timp ce Sporting Roșiori se află pe locul 13, cu două puncte.